Бізнес ігри

Ділові ігри - це особливий формат навчання дорослих, що відрізняється високим рівнем залученості учасників, комплексністю та має високий командоутворюючий і розвиваючий потенціал.

В процесі гри, вирішуючи завдання не зі сфери свого бізнесу, учасники позбавляються ефекту ореола своїх посад і налагоджених схем процесів, в результаті можуть чіткіше визначити, як їх патерни поведінки впливають на результат, команду, процеси, усвідомити особисті та командні сильні сторони, визначити дельти для розвитку, отримати чесний зворотній зв'язок від колег і тренерів. Вибір і розробка формату і сценарію ділової гри здійснюється індивідуально під компанію, враховую потреби бізнесу і учасників.

 

ПРИКЛАД: ГРА «Створення сигнальної системи»

 

Учасники гри об'єднуються в команди. Їм необхідно з наявних матеріалів (ресурси чітко визначені і обмежені) побудувати певну кількість систем сигналізації, за допомогою яких здійснюватимуться акустичні сигнали уповільненої дії. Системи повинні ґрунтуватися на різних принципах дії і відповідати певним вимогам технічного завдання

 

Основні висновки: проактивність і реактивність в досягненні результату; лідерство і ініціатива; вміння прояснити бажаний результат для інших; подолання труднощів; уміння втягнути колег в пошук рішення.